Wybór Rady Sołeckiej

W dniu 18.02.2019 na zebraniu wiejskim została wybrana Rada Sołecka na nową kadencję.

W spotkaniu uczestniczył również wójt  gminy  , który chętnie odpowiadał na zapytania ze

strony mieszkańców .

W wyniku przeprowadzonego głosowania  członkami Rady Sołeckiej zostali

 1. Szygudziński Tadeusz
 2. Sowińska  Teresa.
 3. Miszczyk  Dorota.
 4. Jurkowska  Wanda.
 5. Dawidziak  Wojciech.
 6. Trela Piotr.
 7. Stroka  Tomasz.

Na  przewodniczącego ponownie został wybrany  Tadeusz  Szygudziński.

Budżet 2019

Budżet sołecki na rok 2019 wynosi – 28749 zł.

Pieniądze zostały podzielone w następujący sposób :

–   Dzień Dziecka –          1000 zł.

–   Mikołaj             -           1200 zł.

–   Dzień Seniora   -           600 zł.

–   Dożynki  Gminne      –   400 zł.

–   Zakup namiotu    -        1000 zł.

–   Zakup kamer  -             5000 zł.

–   fundusz remontowy + paliwo do kosiarek   -  3000 zł.

–   Opłata za utrzymanie porządku na terenie wiejskim  -  1000 zł/sezon.

Pozostała kwota w wysokości   15 549 zł , została przeznaczona na doposażenie Sali wiejskiej  i na nieprzewidziane dodatkowe wydatki.

W/w budżet został zatwierdzony na zebraniu Wiejskim  odpowiednimi uchwałami.

Aktualności

W tym roku mamy zaplanowane również dwie wycieczki i jedną imprezę dla seniorów na Marianówku. Jedna wycieczka odbędzie się do Drezna /04.05/, której celem będzie zwiedzanie starówki miejskiej. Druga wycieczka to wyjazd w Góry Sowie z programu –poznajemy nasz region- Termin wycieczki to 24.06.

Zapisy od 20.06 pod nr. 606 809 337.

Mamy jeszcze w planie do zrealizowania spacer z seniorami po malowniczych zakątkach Dobrocina i zakończenie w Marianówku, przy kawie i być może pieczonej kiełbasce. Na pewno na zakończenie pojawią się relacje na naszej stronie.

Fundusz sołecki na 2018 rok wyniósł 26 145,00. Ta kwota została podzielona następująco :

— Dzień Dziecka ~~ 1000 zł

— Dożynki ~~ 500 zł

— Mikołaj ~~ 1200 zł

— Plener ~~ 400 zł

— zakup paliwa do kosiarek, oleju i itp.~~ 2400 zł

— pozostała kwota będzie wydatkowana w/g potrzeb.

Wycieczka krajoznawcza

          W dniu 23 lipca 2017r. odbyła się wycieczka naszych mieszkańców po Górach Sowich. Wyjazd był zorganizowany z programu „Poznajemy Dolny Śląsk”. Na wyjazd wybrało się 50 osób.

Tajemnice Gór Sowich i jego uroki znamy prawie wszyscy, ale teraz była okazja aby to sprawdzić dosłownie.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania sztolni „Włodarz”. Wielkich podziemnych korytarzy, których powstanie do dzisiaj jest wielka tajemnicą.

Następnie była nieczynna już kopalnia węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Budynki oraz część sztolni zostały zamienione w muzeum i są udostępniane dla zwiedzających. Możemy z pomocą przewodników poznać jak wyglądała praca górników, w czasie gdy funkcjonowała kopalnia. Naprawdę było bardzo ciekawie i wesoło, bo jak to zawsze dopisywały nam humory.

 

 

Dzień Dzieca

       W dniu 04 czerwca 2017 kolejny już raz odbył się na terenie ośrodka sportowego festyn z okazji Dnia Dziecka.

Jak co roku nie brakowało wspaniałej zabawy i wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy. Były też oczywiście słodkie prezenty i jak co roku medale za zdobyte zwycięstwa w konkurencjach sportowo-sprawnościowych. Frekwencja dopisała, gdyż jesteśmy już znani w okolicy z tego, że ”nasz festyn” jest bardzo dobrze zorganizowany.

Jak zawsze, wiele zależy od pogody, gdyż takie festyny odbywają się na świeżym powietrzu. A było dość dynamicznie, bo na sam koniec, wiatr i deszcz narzucił nam trochę wcześniej zakończyć imprezę.

Ale mamy nadzieję że wszystkie dzieci były zadowolone i za rok znowu licznie przybędą na festyn.

Trzeba jak zwykle podziękować organizatorom i wielu wolontariuszom za pomoc i organizowanie tej imprezy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!!

 

Wilczym tropem

108 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 26 lutego w Dobrocinie. W tym roku bieg zorganizowano w ponad 200 miastach w kraju i za granicą.

Historia biegu sięga 2011 roku. 1 marca został wtedy ustanowiony świętem państwowym -Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.108 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 26 lutego w Dobrocinie.

W Dobrocinie, podobnie jak w innych miejscowościach, dystans biegu wyniósł 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek).

Na mecie na uczestników biegu czekały dodatkowe atrakcje: prezentacje 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, strzelnica ASG, paintball i wojskowa grochówka.

Organizatorami wydarzenia były Fundacja Wolność i Demokracja, Obywatelski Ruch Patriotyczny i gmina Dzierżoniów.

Dobrocińskie przełaje -2016

      W dniu 15 września 2016 r. w Dobrocinie odbyły się OTWARTE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE STREFY VI (powiaty: dzierżoniowski, świdnicki i wałbrzyski).

Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe strefy VI to impreza budząca z roku na rok coraz większe zainteresowanie. Wymaga dobrego przygotowania i zaangażowania organizatorów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele ludowych zespołów sportowych, aczkolwiek bez finansowego wsparcia lokalnych samorządów –Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie i Gminy Dzierżoniów impreza nie miałaby takiego rozmachu.

Medale i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele głównych organizatorów „Biegów”: Marian Kowal –Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Chmielewski –Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Alicja Hromada –Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostali napojami i posiłkiem przygotowanym przez Sołectwo wsi Dobrocin, ponadto każdy uczestnik otrzymał na zakończenie biegu pamiątkowy znaczek okolicznościowy.

 Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Gmina Dzierżoniów, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, Rada Sołecka Wsi Dobrocin, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin, Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI Wieku.

Zawody dofinansowane przez: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, PromoSMS.com.

Opieka medyczna –AMBULANS Pogotowie Ratunkowe Włodzimierz Kapela.

Biegi -relacja

Wyniki -konkurencji

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

VI Zlot rodzinny

W dniu 20.08.2016 na terenie sporowo-rekracyjnym w Dobrocinie odbył się już VI ZLOT RODZINNY.

Trzyosobowe drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach sportowych i sprawnościowych, np: ringo, lotki albo rzut beretem…, na koniec komisja sędziowska podliczała zdobyte punkty. A było, o co walczyć gdyż dla najlepszych czekały bardzo atrakcyjne nagrody.

Po zaliczeniu konkurencji dla uczestników czekała pieczona kiełbaska i napoje, była też kawa herbata. Pogoda nam dopisała, więc było kolorowo i wesoło.

Medale i puchary wręczali: Marek Chmielewski – Wójt Gminy Dzierżoniów, Marian Kowal – Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Grażyna Ziernik – Sołtys Wsi Dobrocin, Grzegorz Gozdek – Prezes LKS Dobrocin.

Organizatorzy turnieju:LKS Dobrocin, Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI Wieku, Rada Sołecka Wsi Dobrocin

Turniej dofinansowany przez: Gminę Dzierżoniów i Powiat Dzierżoniowski

Wyniki -konkurencji

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zapraszamy znowu za rok…

Organizatorzy

Dzień Dziecka

         W dniu 26.05.2016 odbył się już kolejny festyn z okazji „Dnia Dziecka”. W tym roku był wyjątkowy, gdyż wypadał również w „Dzień Mamy”. Dlatego też organizatorzy postarali się aby ten wyjątkowy dzień przyniósł wiele radości i niespodzianek Mamusiom.

Wspólną zabawę rozpoczął występ naszych przedszkolaczków z programem artystycznym właśnie dla mam. Dzieciaczki bardzo się postarały, za co otrzymały gromkie owacje.

Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, a były to:

 • bieg terenowy,
 • bieg w workach,
 • slalom piłką,
 • strzały piłką do celu,
 • ringo,
 • kręgle.

Wyniki -konkurencji

Zwycięzcy byli nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Dla naszych maluchów były przygotowane ciepłe posiłki w postaci kiełbaski i frytek, oraz serków i jogurtów firmy Danone, która była jednym ze sponsorów; dlatego też było sporo ich produktów prezentowanych przez tą firmę.

Dzieci miały też okazje wykonać piękną laurkę dla mamy na warsztatach artystycznych, oraz pomalować sobie buzię. Dodatkową atrakcją były dmuchane zamki i trampolina, na które dzieci miały darmowy wstęp. Można było również przyjrzeć się z bliska jak wygląda nowoczesny wóz strażacki i jego wyposażenie. Pogoda dopisała, więc frekwencja była bardzo duża. Zabawy było ”co niemiara”, dzieciaki bawiły się wyśmienicie i wszyscy byli zadowoleni.

Trzeba wspomnieć, że takie festyny są możliwe dzięki sponsorom, a byli to:

 • Gmina Dzierżoniów,
 • Sołectwo Dobrocin,
 • Stowarzyszenie „DOBROCIN WIEŚ XXI W.”,
 • LZS Dobrocin,
 • firma DANONE,
 • OHZ Gilów,
 • Wspólnota mieszkaniowa „Osiedle Dobrocin”,
 • koło wędkarskie z Dobrocina,
 • firma Wolski.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i zapraszamy znowu za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Organizatorzy ;-)

Wiosenny fitness na placu zabaw „za blokami”

img_20160404_120000Kolejne zajęcia twórcze, przeniosły się tym razem ze świetlicy na świeże powietrze. Pogoda była wręcz idealna na zaplanowane wcześniej, pierwsze spotkanie plenerowe dla miłośników czystych terenów zielonych :-)

Kochani, było fantastycznie! Przyszli przede wszystkim rodzice ze swoimi pociechami oraz osoby, którym czysty i bezpieczny plac zabaw zawsze jest na sercu :-) Przed nami najpiękniejsze miesiące wypełnione ciepłem, soczystą zielenią, śpiewem ptaków i spacerami. Na przestrzeni ostatnich lat, widać ile ludzi czerpie radość z przebywania na różnych, dobrocińskich, wypielęgnowanych zakątkach. Nie tylko MY dobrociniacy z nich korzystamy, ale i przyjezdni, którzy zachwalają naszą wieś i zazdroszczą nam: krajobrazu, zieleni, dróg, zabytków, miejsc na ognisko czy rodzinne spotkania.

Goście chwalą, a MY, mieszkańcy wsi? Najczęściej bywa jednak tak, że nie wszyscy doceniamy to, co mamy pod nosem. Pora to zmienić. Od nas wszystkich zależy, jakie kolejne pokolenie wychowamy. Czy i czy my sami, umiemy docenić i poszanować pracę ludzi, którzy robią coś z serca, za darmo i by „oko” cieszyło, choć ręce bolą. Nasza praca, domy, obejścia, ulice to wszystko świadczy o nas. Niby każdy to wie, ale czy każdy rozumie? Czy młodzież zdaje sobie sprawę, że zaraz założy własne rodziny i będzie szukać czystego placu zabaw dla swojego ukochanego dziecka? Czy wyprowadzając psa, sprzątasz po nim? Tyle pytań, tyle zadań, które stoją przed nami wraz z kolejnym, nowym rokiem.

Po co to wszystko?

Założeniem Świetlicy Osiedlowej „Dar♡Serca” jest nie tylko twórcza zabawa, inspiracja, odkrywanie talentów, ale przede wszystkim szeroko pojęta edukacja. Czasem nauka prostych rzeczy, a czasem wspinania się na trudniejsze etapy. Człowiek stworzony jest do tego, by się ciągle rozwijać, a nie stać w miejscu. Ten, co nic nie robi, na niczym mu nie zależy nigdy nie odkryje, ile ciekawych rzeczy może go spotkać tuż „za rogiem”. Póki ktoś nam oferuje cokolwiek, nie bójmy się z tego korzystać! Nie zamykajmy się w czterech ścianach naszego domu, ale bądźmy otwarci i spotykajmy się z innymi ludźmi. Może tam znajdziemy kogoś na wspólny spacer, kawę, rozmowę? Nie sądzę, żeby również od czasu do czasu, godzina pracy na rzecz SWOJEJ WIOSKI, tak mocno zaburzyła codzienne obowiązki

Reasumując: na zaproszenie wspólnego porządkowania, odpowiedziało 12 dorosłych i 14 dzieci :-) Wszyscy stawili się drugiego dnia kwietnia w samo południe, zaopatrzeni w grabki, worki i inne potrzebne narzędzia, a przede wszystkim w dobry nastrój, który towarzyszył wszystkim do samego końca prac :-)

Pozwólcie, że szczególnie PODZIĘKUJĘ tym razem najmłodszym uczestnikom warsztatów porządkowych. Te kochane, małe, „leśne skrzaty” uwijały się jak potrafiły, aby każdy papierek, pudełko, butelka czy inny bezmyślnie rzucony pod nogi śmieć, trafił do śmietnika gdzie jego miejsce, a nie do rowu, za ławkę, na pole, pod blok, za krzaki itd.

 • Kochane pszczółki: Maja Lis, Maja Dziedzic i Oleńka Kos dziękuję :-)
 • Mróweczki: Marcelinka Klimek i Juleczka Dziedzic tak trzymać!
 • Smerfusie pracusie Szymuś Bilski i Filipek Klimek super chłopaki :-)
 • Kubuś Wiącek niczym Strażnik Lasu, od 2 lat zawsze chętny do wszelkiej pomocy. On wie, że plac zabaw jest dla każdego ale sprzątać trzeba zawsze i na bieżąco. Dzięki Kuba!

Również duże buziaki za wytrwałość, kieruję do malutkich szkrabów (Maja Kos, Juleczka Dziedzic, Haneczka Bilska i Radziu Pałajski) za ich kilku godzinne, grzeczne podziwianie przyrody i pracujących rodziców w tle :-) Bardzo dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, za odwagę, za ogrom pracy i wielkie serce, za brak wymówek (np. nie mam czasu, mam małe dziecko). Wszystko można, jak się chce Kochani :-) Na zdjęciach widać, że i dzieci i dorośli dobrze się bawili, a wspólne biesiadowanie przy ognisku, zintegrowało starszych mieszkańców Dobrocina z nowymi, którzy dopiero zaczynają przygodę swojego życia w Bajecznej Wsi Dobrocin :-)

Wkrótce kolejna odsłona, co w dobrocińskiej trawie piszczy, ale póki co, doceńmy pracę tych, co wolną sobotę przepracowali w czynie społecznym na placu zabaw. Szanujmy ich trud, bo dzięki ich zaangażowaniu, każdy z Was Kochani, już może usiąść na czystej ławce w cieniu drzew i chwilkę odpocząć, przed dalszą wędrówką szlakami naszego, z dnia na dzień, piękniejszego Dobrocina.

Zapraszam na kolejne spotkania, czytajcie naszą stronę internetową a nic Was nie ominie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pozdrawiam wiosennie
Agnieszka Pałajska Opiekun Świetlicy