Wiosenny fitness na placu zabaw „za blokami”

img_20160404_120000Kolejne zajęcia twórcze, przeniosły się tym razem ze świetlicy na świeże powietrze. Pogoda była wręcz idealna na zaplanowane wcześniej, pierwsze spotkanie plenerowe dla miłośników czystych terenów zielonych :-)

Kochani, było fantastycznie! Przyszli przede wszystkim rodzice ze swoimi pociechami oraz osoby, którym czysty i bezpieczny plac zabaw zawsze jest na sercu :-) Przed nami najpiękniejsze miesiące wypełnione ciepłem, soczystą zielenią, śpiewem ptaków i spacerami. Na przestrzeni ostatnich lat, widać ile ludzi czerpie radość z przebywania na różnych, dobrocińskich, wypielęgnowanych zakątkach. Nie tylko MY dobrociniacy z nich korzystamy, ale i przyjezdni, którzy zachwalają naszą wieś i zazdroszczą nam: krajobrazu, zieleni, dróg, zabytków, miejsc na ognisko czy rodzinne spotkania.

Goście chwalą, a MY, mieszkańcy wsi? Najczęściej bywa jednak tak, że nie wszyscy doceniamy to, co mamy pod nosem. Pora to zmienić. Od nas wszystkich zależy, jakie kolejne pokolenie wychowamy. Czy i czy my sami, umiemy docenić i poszanować pracę ludzi, którzy robią coś z serca, za darmo i by „oko” cieszyło, choć ręce bolą. Nasza praca, domy, obejścia, ulice to wszystko świadczy o nas. Niby każdy to wie, ale czy każdy rozumie? Czy młodzież zdaje sobie sprawę, że zaraz założy własne rodziny i będzie szukać czystego placu zabaw dla swojego ukochanego dziecka? Czy wyprowadzając psa, sprzątasz po nim? Tyle pytań, tyle zadań, które stoją przed nami wraz z kolejnym, nowym rokiem.

Po co to wszystko?

Założeniem Świetlicy Osiedlowej „Dar♡Serca” jest nie tylko twórcza zabawa, inspiracja, odkrywanie talentów, ale przede wszystkim szeroko pojęta edukacja. Czasem nauka prostych rzeczy, a czasem wspinania się na trudniejsze etapy. Człowiek stworzony jest do tego, by się ciągle rozwijać, a nie stać w miejscu. Ten, co nic nie robi, na niczym mu nie zależy nigdy nie odkryje, ile ciekawych rzeczy może go spotkać tuż „za rogiem”. Póki ktoś nam oferuje cokolwiek, nie bójmy się z tego korzystać! Nie zamykajmy się w czterech ścianach naszego domu, ale bądźmy otwarci i spotykajmy się z innymi ludźmi. Może tam znajdziemy kogoś na wspólny spacer, kawę, rozmowę? Nie sądzę, żeby również od czasu do czasu, godzina pracy na rzecz SWOJEJ WIOSKI, tak mocno zaburzyła codzienne obowiązki

Reasumując: na zaproszenie wspólnego porządkowania, odpowiedziało 12 dorosłych i 14 dzieci :-) Wszyscy stawili się drugiego dnia kwietnia w samo południe, zaopatrzeni w grabki, worki i inne potrzebne narzędzia, a przede wszystkim w dobry nastrój, który towarzyszył wszystkim do samego końca prac :-)

Pozwólcie, że szczególnie PODZIĘKUJĘ tym razem najmłodszym uczestnikom warsztatów porządkowych. Te kochane, małe, „leśne skrzaty” uwijały się jak potrafiły, aby każdy papierek, pudełko, butelka czy inny bezmyślnie rzucony pod nogi śmieć, trafił do śmietnika gdzie jego miejsce, a nie do rowu, za ławkę, na pole, pod blok, za krzaki itd.

  • Kochane pszczółki: Maja Lis, Maja Dziedzic i Oleńka Kos dziękuję :-)
  • Mróweczki: Marcelinka Klimek i Juleczka Dziedzic tak trzymać!
  • Smerfusie pracusie Szymuś Bilski i Filipek Klimek super chłopaki :-)
  • Kubuś Wiącek niczym Strażnik Lasu, od 2 lat zawsze chętny do wszelkiej pomocy. On wie, że plac zabaw jest dla każdego ale sprzątać trzeba zawsze i na bieżąco. Dzięki Kuba!

Również duże buziaki za wytrwałość, kieruję do malutkich szkrabów (Maja Kos, Juleczka Dziedzic, Haneczka Bilska i Radziu Pałajski) za ich kilku godzinne, grzeczne podziwianie przyrody i pracujących rodziców w tle :-) Bardzo dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, za odwagę, za ogrom pracy i wielkie serce, za brak wymówek (np. nie mam czasu, mam małe dziecko). Wszystko można, jak się chce Kochani :-) Na zdjęciach widać, że i dzieci i dorośli dobrze się bawili, a wspólne biesiadowanie przy ognisku, zintegrowało starszych mieszkańców Dobrocina z nowymi, którzy dopiero zaczynają przygodę swojego życia w Bajecznej Wsi Dobrocin :-)

Wkrótce kolejna odsłona, co w dobrocińskiej trawie piszczy, ale póki co, doceńmy pracę tych, co wolną sobotę przepracowali w czynie społecznym na placu zabaw. Szanujmy ich trud, bo dzięki ich zaangażowaniu, każdy z Was Kochani, już może usiąść na czystej ławce w cieniu drzew i chwilkę odpocząć, przed dalszą wędrówką szlakami naszego, z dnia na dzień, piękniejszego Dobrocina.

Zapraszam na kolejne spotkania, czytajcie naszą stronę internetową a nic Was nie ominie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pozdrawiam wiosennie
Agnieszka Pałajska Opiekun Świetlicy

Możliwość komentowania jest wyłączona.